Öt gól a felkészülési meccsek El Clasicóján

2017. július 30., vasárnap 08:45 | aznap frissítve

Az Egyesült Államokban, Miamiban csapott össze egymással a Barcelona és a Real Madrid, noha csak egy felkészülési meccsről volt szó, mind a két csapat komolyan vette a meccsen és csak Cristiano Ronaldo hiányzott. Ezúttal a Barcelona 3-2-re nyert, Neymar is ott volt a csapatban, noha különböző pletykák miatt kérdéses volt a játéka.

A Barca szerzett vezetést már a harmadik percben Messi révén, majd nem sokkal később, a 7. percben már 2-0 volt az előnyük, Ivan Rakitic bombázott a kapuba.

A Real Madrid sem hagyta annyiban és az első félidő végére kiegyenlítette a meccset. A 14. percben Kovacsics, a 36. percben pedig Marco Asensio volt eredményes. A meccset Piqué az 50. percben döntötte el. A két gólpasszt is adó, a 73. percig pályán lévő Neymar kiváló játékával.

Érdekességképpen, így állt fel a két csapat a találkozóra:

Real Madrid (spanyol)–FC Barcelona (spanyol) 2–3 (2–2)

Real Madrid: Navas – Carvajal (Hakimi, 74.), Varane (Vallejo, 46.), Ramos (Nacho, 46.), Marcelo (T. Hernández, 74.) – Modric (Isco, 46.), Casemiro (M. Llorente, 74.), Kovacic (Ceballos, 74.) – Bale (Rodríguez Arnaiz, 74.), Benzema (Mayoral, 74.), Asensio (Lucas, 46.).

Barcelona: Cillessen – Al. Vidal (Semedo, 63.), Piqué (Mascherano, 73.), Umtiti (Vermaelen, 63.), Jordi Alba (Digne, 73.) – Rakitic (Alena, 73.), Busquets (Samper, 73.), Iniesta (Sergi Roberto, 46.) – Messi (D. Suárez, 63.), L. Suárez (Alcacer, 63.), Neymar (Arda Turan, 73.).

Gólszerzők: Kovacic (14.), Asensio (36.), ill. Messi (3.), Rakitic (7.), Piqué (50.)