Mesteri bokamozdulatból lőtte 200. PL-gólját Rooney a City ellen

2017. augusztus 21., hétfő 21:46

Fantasztikusan alakul Wayne Rooney visszatérése az Evertonba, második meccsén ugyanis második gólját lőtte, ráadásul nem is akármilyet:

ez volt a 200. gólja a Premier League-ben,

ennél többet csak Alan Shearer szerzett, ő 260-ig jutott. Ezzel remek sort folytatott Rooney, hiszen az 50. és a 100. PL-gólját is a Manchester City ellen szerezte.

Rooney a 35. percben talált be a második fordulóban a City ellen, a győzelmet viszont nem szerezték meg, még úgy sem, hogy a 44. perctől (a 89. percig) emberelőnyben játszottak Kyle Walker két sárga lapos kiállítása miatt.

A második félidőben a City egyre jobban támadt, ennek a 82. percben meg is lett az eredménye, Raheem Sterling ugyanis kiegyenlített. A legvégén Morgan Schneiderlin is kapott egy pirosat az Evertonnál (szintén két sárga miatt), a vége így 1-1 lett a második forduló zárómeccsének.

A döntetlennel továbbra is a Manchester United vezeti a tabellát, mellettük még az újonc Huddersfield Town és a West Bromwich Albion százszázalékosak.