Most csak csendben nyert a PSG

2017. augusztus 25., péntek 23:03

A harmadik forduló játszották a francia futballbajnokságban és harmadszor nyert Neymarral a Paris SG. A brazilnak ezúttal egy majdnem gólpassz jött össze, 3-0 lett a hazaiaknak, Real Sociedad vezeti a spanyol, Hamburg a német bajnokságot.

Nem volt egy olyan meccs, amelyet sokszor vissza szeretnénk nézni. Dolgozott a Paris SG a sikerért, de pont csak annyit, hogy az simán meglegyen. A St. Etienne pedig túl udvarias vendég volt. Bár volt két ziccere is, azért sokat nem tettek azért a vendégek, hogy meglepetést okozzanak.

Ha már szürke volt ez a meccs, Neymar is szürke volt. Persze a cselei most is élményszámba mentek, de komoly megoldása nem volt a meccsen. Talán csak annyi, hogy a második párizsi gólnál Neymar szabadrúgása után Marquinhos melléről lepattanó labdát Thiago Motta rúgta be. Motta amúgy tavaly egyetlen gólt sem rúgott a bajnokságban, nem véletlen örült ennyire.

Szóval, simán nyert a Paris SG, de ez nem volt olyan siker, amelyet különösebben értékelni lehetne, mondjuk úgy, Bajnokok Ligája szinten. A 89. percben Edinson Cavani meglőtte a második gólját, ezzel a PSG nemcsak ugyanúgy száz százalékos, mint az AS Monaco, hanem Cavani a most szerzett két góljával utolérte a monacói Radamel Falcaót, mindkét játékosnak 5-5 gólja van.

20 Amiens SC 3 0 0 3 0 7 -7 0

Meglepő, de persze ez csak a sorsolás miatt van, a Real Sociedad áll a spanyol táblázat élén. A baszk csapat a második meccsét is nyerte a bajnokságban. Nagyon simán verte a Villarrealt, amely a második meccsét is bukta és utolsó helyen áll jelenleg. Akármi is lesz a további meccseken, a sárgák ott is maradnak a jövő hét végig. Ráadásul olyan történt velük, mint még soha. Amióta élvonalbeli csapat a Villarreal még sosem kezdte két vereséggel az idényt.

20 Villarreal 2 0 0 2 0 4 -4 0

A Bundesliga második fordulójában vendégsiker született. A Hamburg 3-1-re tudott nyerni Kölnben úgy, hogy az 59. perctől, az albán Mergim Kavraj kiállítása miatt tíz emberrel küzdött. A Hamburg vezeti jelenleg a német bajnokságot, az Augsburg elleni hazai siker után másodszor is nyerni tudott.

A játékvezető sérülése és cseréje, illetve a hamburgi Mergim Mavraj kiállítása miatt a második félidőben 13 perc volt a megítélt hosszabbítás.