U21: ballal és szabadból is óriási gólt lőttünk a németeknek

2017. szeptember 2., szombat 08:17

Jól sikerült az U21-es magyar válogatott utolsó felkészülési meccse az őszi Eb-selejtezők előtt, hiszen idegenben, Paderbornban verték 2-1-re Németországot, ráadásul nem is akármilyen gólokkal.

A magyar válogatott a 15. percben szerezte meg a vezetést, Zsótér Donát bombázott ballal a jobb felsőbe 17 méterről.

Az előnyt a 60. percben Vida Máté duplázta meg, jobbal tekert a kapuba egy szabadrúgást, a lövés annyira meglepte a német kapus, a félidőben beállt Nils-Jonathan Körber nem is mozdult rá, azt hitte, a sorfal fölött a bal felső teljesen védve van.

A németek végül Johannes Eggestein góljával szépítettek, a végeredmény 2-1 lett a magyaroknak. A magyar U21-es csapat szeptember 5-én, Málta ellen kezdi az Eb-selejtezőket, ahol Törökországgal, Svédországgal, Ciprussal és Belgiummal vannak még egy csoportban.