A héten elkezdődött a Bajnokok Ligája 2017–18-as csoportköre, a szerdai, második játéknapon a szlovén Maribor a Szpartak Moszkvát fogadta.
A 16. percben, 0-0-s állásnál a kapu mögötti vendégszektorból egy görögtűzszerű rakéta repült a pályára, egészen a kezdőkörig, és csak pár méterre ért földet Deniz Aytekin bíró mellett.
Nagyon úgy tűnik, hogy az ultrák szándékosan a német játékvezetőt célozták. Aytekin nem csinált drámát, a meccset ugyan megállította, de csak amíg le nem vitték a pályáról a pirotechnikai eszközt – ahogy hívják az ilyeneket az UEFA-nál.
Ennyivel szinte biztosan nem ért véget a sztori, a vendégcsapat büntetésre számíthat, főleg, ha Aytekin azt írja a jelentésébe, hogy veszélyeztetve érezte magát a pályán.