Kabaré, az olasz bírók sem elég intelligensek a videóbíróhoz

2017. október 1., vasárnap 23:27

A 25. percben 2-0-ra vezetett, mégsem nyert az olasz bajnokság 7. fordulójában a Juventus. Bergamóban, az Atalantának Bernardeschi, majd Higuain talált be, de a 37. percben Caldara szépített, Cristante a 67.-ben egyenlített bombafejessel.

Dybala bő öt perccel megnyerhette volna a meccset a bajnoknak, de büntetője nem ment be, így maradt a 2-2.

A videóbíró napja volt ez, ugyanis 2-1-nél Mandzukic befejelte a harmadik torinói gólt, de visszanézték az akciót, és végül nem adták meg a találatot, mert a támadás egy pontján Lichtsteiner könyökölt. Nem volt szándékos, de szabálytalan, végül is jól döntöttek a bírók.

Dybala büntetője előtt viszont rosszul, a sorfalban felugró védő válláról pattant ki a labda, és nem a karjáról, ennek ellenére kéz miatt jöhetett a tizenegyes, amit a videóbíró fújt be.

Pár perc múlva Higuaint valóban lerántották a tizenegyesponton, de meg sem videózták, a játék mehetett tovább. Nem is kellett volna persze, szabad szemmel is látni lehetett a visszarántást.

Vagyis az van az olaszoknál is, amit a konfödkupán is láttunk, a bírók alkalmatlansága miatt nem sikerül jól és konzekvensen használni a videóbírót.

A Juve botlásával a még mindig 100 százalékos Napoli egyedül találta magát az élen, ők még kora délután verték 3-0-ra a Cagliarit. Dries Mertens hetedik gólját lőtte a bajnokságban.