A fociakadémiák nagy napja: magyar-olasz 2-6

2017. október 5., csütörtök 21:56

Felkészülési meccset játszott a magyar U21-es válogatott, Olaszországot fogadta Újpesten.

Ez a korosztály első Eb-selejtezőjén Málta ellen az utolsó percben vívta ki a győzelmet (2-1), ezért a vendégek számítottak esélyesebbnek. A sorozat végcélja pedig a tokiói olimpia.

Megdöbbentő volt a sebességkülönbség az első félidőben, egy sima ötöst gurítottak nekünk, de akár több is lehetett volna. Cutrone (Milan) és Chiesa (Fiorentina) duplázott, Depaolié volt az ötödik gól. Nyomasztó volt látni, hogy a magyarok csak lézengtek a pályán, pedig az akadémiai nevelés csúcstermékeit láthattuk a pályán.

A fordulás után sem volt egy súlycsoportban a két csapat, de a második félidőt legalább megnyertük, a hajrában a csereként beálló Makrai tizenegyesgólja jelentette a 2-6-os végeredményt. Az első magyar gólt is ő lőtte.

Michael Boris csapata a törökökkel játszik selejtezőt kedden, talán nem lesz ekkora különbség.