A Manchester City szétrúgja a Premier Leauge-t

2017. október 14., szombat 21:05 | aznap frissítve

Az első Manchester City otthon agyonverere a Stoke Cityt, a címvédő Chelsea viszont vereséget szenvedett az eddig lőtt gól nélkül álló Crystal Palace vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójának szombati játéknapján.

Josep Guardiola csapata legutóbbi öt bajnokijából a negyediken ért el legalább öt gólt: a legutóbbi, Chelsea elleni siker előtt a Liverpoolt (5-0), a Watfordot (6-0) és a Crystal Palace-t (5-0) is kiütéssel győzte le. A hazaiaknál a brazil Gabriel Jesus duplázott, a többi gólon Raheem Sterling, David Silva, Fernandinho, Leroy Sané és Bernardo Silva osztozott.

A bajnok Chelsea azok után, hogy a legutóbbi fordulóban kikapott a Manchester Citytől, ismét nem szerzett pontot: Antonio Conte csapata nagy meglepetésre a tökurolsó, a bajnokságban eddig lőtt gól nélkül álló Crystal Palace otthonában maradt alul 2-1-re.

Győzött ugyanakkor a Tottenham: a londoniak egyetlen találatát Christian Eriksen lőtte a második félidő elején.