A videóbíró mentette meg Dárdaiékat

2017. október 22., vasárnap 17:53

Három büntető, két tizenegyesgól esett a Freiburg-Hertha Bundesliga-meccsen vasárnap.

A második félidőben a hazaiak kaptak joggal büntetőt, Haberer az 52.-ben magabiztosan gurította be.

A Hertha a hajrát meg tudta nyomni, és a 77. percben szintén büntetőhöz jutott. Ez már véleményesebb volt, de mindegy is, mert Kalou fölérúgta. Nem is kicsit.

A Hertha támadott tovább, és két perc múlva újra büntetőt lőhetett. A bíró ugyan továbbengedte a játékot, de a videóbíró gyorsan a fülére szólt, hogy Selkét akasztották. Teljesen egyértelmű eset volt, a freiburgiak mondjuk így, videózás után is tömegesen reklamáltak a bírónál. Aki természetesen a videós segítséggel megadta a tizenegyest.

Kalou újra odaállt, most higgadtan a jobb alsóba lőtt.

1-1 lett, a Hertha-kapus Jarstein a legvégén még bravúrral tolt a lécre egy szabadrúgást, így Dárdaiék megúszták, és összejött a pontszerzés idegenben.

9 meccs után 10 pontja van a Herthának, ami pocsék, de mégis jó a 11. helyre. Igaz, csak 3 pontra vannak az osztályozós Hamburgtól és ötre a kieső Werdertől.