James góllal tért vissza a Bayernbe

2017. október 28., szombat 22:20

A címvédő Bayern München 2-0-ra legyőzte Gulácsi Péter csapatát, a vendég RB Leipziget a Bundesliga tizedik fordulójának szombati rangadóján, ezzel átvette a vezetést a tabellán.

A lipcseiek a magyar származású Willi Orban kiállítása miatt már a 13. percben emberhátrányba kerültek, ez el is döntötte a meccset.

Az első gólt a sérülésből visszatérő James Rodriguez szerezte, nagyon kilőtte a rövid alsót, Gulácsinak ott kellett volna lennie. Utána viszont óriásit védett Robben helyzeténél a magyar kapus.

Lewandowski ziccerénél kiszolgáltatott helyzetbe került, a lengyel szépen eltette mellette a labdát, így már a szünet 2-0 volt.

Szerdán Lipcsében játszottak a csapatok Német Kupa-meccset, azt 1-1 után tizenegyesekkel nyerte a Bayern.

A tabellát a BVB vezette az indulás óta, de egymás után harmadszor sem nyert - zakó-iksz-zakó -, szombaton a Hannover verte 4-2-re, így újra a Bayern az első: három ponttal mennek a Dortmund, néggyel a Lipcse előtt.