Nagy Ádám kezdett a Bolognában

2017. október 28., szombat 23:05

A Juventus 2-0-ra verte az AC Milant a Serie A 11. fordulójának szombati rangadóján.

A vendég torinóiak mindkét gólját Gonzalo Higuaín szerezte, pofás találatok voltak. Ráadásul ezzel ő lett minden idők első futballistája, aki a spanyol és az olasz első osztályban is 100 gólig jutott.

A vendégek sikerével 12 pontra nőtt a két csapat között a különbség a tabellán.

A fordulót harmadikként kezdő Juventus, a legutóbbi hat kiírás bajnoka, a megszerzett három ponttal beérte a Napolit, ami vasárnap játszik. A tíz kör után második Internazionale hétfőn lép pályára.

A nyáron megerősített Milan továbbra sem eredményes az erősebb csapatok ellen, Vincenzo Montella együttese a Juventus előtt az Internazionalétól, az AS Romától, a Laziótól és a Sampdoriától is kikapott.

A Juventus és a Milan eddig 226 tétmeccset játszott, a mérleg a Juvénak kedvez: 67 vereség mellett 86-szor nyert, 73-szor döntetlen lett.

Az esti meccsen Roma-Bologna 1-0. Nagy Ádám a szezonban először kezdett a vendégeknél, az 57. percben cserélték le. A gólt a 33. percben El-Shaarawy lőtte, nagynak tűnt, de eléggé megpattant. (MTI/Index)