A ballábas futballisták gyönyörűsége

2017. november 1., szerda 19:13

A legjobbkor, közvetlenül a szünet előtt szerezte meg a vezetést a Monaco Isztambulban a Besiktas ellen a Bajnokok Ligája negyedik fordulója második napjának nyitómeccsén.

Az eléggé ismeretlen Rony Lopeshez került a labda, lépett párat, majd 20 méterről úgy csavart ballal a jobb alsóba, hogy a kapus nem tudta megfogni. Nagyjából védhetetlen volt, ha így lövik el a labdát, és legalább ennyire pontos, Buffon vagy De Gea kell, hogy odaérjen. Csodálatosan elegáns mozdulat volt.

Rony Lopes brazil születésű portugál középpályás, évek óta a Monaco futballistája, de több szezont kölcsönben volt a Lille-ben. Tinédzserként még a Manchester Cityben is nevelkedett két évet. A portugál edző, Leonardo Jardim a nyári kiárusításuk után visszahozta, és már többnyire kezdő a Monacóban. Láttuk, miért.

Cenk Tosun a második félidő 9. percében - jogos - büntetőből egyenlített, Quaresma lábát húzták ki a tizenegyes előtt egy nagy visszacselnél. A 6-kor kezdődött meccs 1-1 lett.