Félpályáról lőtt gólt az Újpest-játékos

2017. november 18., szombat 18:08

Az NB I. 16. fordulójának derbije az Újpest–Budapest Honvéd volt, amit a korábbi rendbontások miatt zárt kapu mögött játszottak a csapatok. Az Újpest volt az aktívabb a félidő elején, megérdemelten szerzett vezetést Tischler Patrik.

A címvédő Honvéd próbált változtatni, de a 62. percben már kétgólos hátrányba került. A kezdőkörből Windecker lőtt kapura, a kispesti kapus, Gróf pedig mellényúlt a felpattanó labdának, 2-0. A Honvéd a 83. percben tudott szépíteni Lanzafame góljával.

A Mezőkövesd és a Vasas óriási meccset játszott egymással. A ligautolsó Mezőkövesd háromszor is vezetett, de a Vasas mindháromszor egyenlíteni a tudott. A legsűrűbb a meccs az utolsó harmadában volt, nyolc perc alatt négy gólt lőttek a csapatok. Az 59. percben Koszta talált be, amire Berecz válaszolt a 64. percben. A következő percben már újra a Mezőkövesd volt előnyben Strestík góljával, de csak két percig, mert a másik oldalon Gaál találata következett. A Mezőkövesd elég rossz sorozatban van, 14 meccse képtelen nyerni.

A Haladás sincs sokkal jobb helyzetben. A szombathelyi klubnál az edzőváltás sem hozta meg a sikert, a szlovák Michael Hipp 2-1-es vereséggel kezdett a Balmazújváros ellen.

A Ferencváros Pakson 2-0-ra nyert, a meccs legelején Paintsil szerzett vezetést, majd a 93. percben Moutari rúgta a másodikat.

A Felcsút 1-0-ra verte a Diósgyőrt Knezevic góljával.

A forduló derbijén a Videoton 5-2-re kiütötte a Debrecent. Az első félidőben még bírta az iramot a hazai csapat, 1-2-vel fordultak, de a mesterhámassal záró Scepovic két gyors gólja igazából már el is döntötte a meccset.

Puskás Akadémia FC - Diósgyőri VTK 1-0 (0-0)
Felcsút, 1562 néző, v.: Andó-Szabó

gólszerző: Knezevic (63.)
    sárga lap: Knezevic (10.), Vanczák (45+2.), Szécsi M. (76.), Balogh B. (92.), illetve Forgács (37.)

Mezőkövesd Zsóry FC-Vasas FC 3-3 (1-1)
Mezőkövesd, 2430 néző, v.: Szabó Zs.
    gólszerzők: Koszta (13., 59.), Strestík (65.), illetve Burmeister (28.), Berecz (64.), Gaál (67.)
    sárga lap: Koszta (69.), Lázár (82.), Vadnai (84.), illetve Berecz (76.), Vaskó (83.)

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő-Swietelsky Haladás 2-1 (0-1)
Balmazújváros, 1577 néző, v.: Kassai
    gólszerzők: Fekete (61.), Sigér (80.), illetve Ramos (21.)
    sárga lap: Jagodics B. (35.), illetve Jagodics M. (48.), Williams (64.), Ramos (92.)

Paksi FC-Ferencvárosi TC 0-1 (0-1)
Paks, 1800 néző, v.: Berke
    gólszerzők: Paintsil (4.), Moutari (93.)
    sárga lap: Nikházi (89.)

Újpest FC-Budapest Honvéd 2-1 (1-0)
Szusza Ferenc Stadion, zárt kapuk, v.: Bognár T.
    gólszerzők: Tischler (23.), Windecker (61.), illetve Lanzafame (83.)
    sárga lap: Pauljevic (12.), Balázs (48.), illetve Eppel (71.), Lanzafame (81.)

Debreceni VSC-Videoton FC 2-5 (1-2)
Nagyerdei Stadion, 3169 néző, v.: Farkas Á.
gólszerzők: Könyves (26.), Takács T. (92.), illetve Scepovic (11., 59., 65., a harmadikat 11-esből), Nego (22.), Géresi (82.)
sárga lap: Tőzsér (30.), illetve Lazovic (30.), Scepovic (31.), Fejes (55.), Hadzic (58.), Nego (77.)