United-sokk és nyolc hónap után Ibra-gól a ligakupában

2017. december 20., szerda 22:26

Nyolc hónappal térdsérülése után újra kezdőként lépett pályára a Manchester Unitedben az áprilisban térdszalag-szakadást szenvedő Zlatan Ibrahimovic, aki mesteri gólt szerzett a ligakupa negyeddöntőjében a másodosztályú Bristol City ellen.

Kellett is a találata, mert a Bristol City szerzett vezetést egy jó kiugratás után az 51. percben. Sokáig viszont nem voltak előnyben, Ibrahimovic egy tökéletesen helyezett, sorfalon átlőtt szabadrúgással kiegyenlített hét perccel később. Ibrahimovic utoljára április 9-én, a Sunderland elleni bajnokin szerzett gólt.

A 94. percben viszont újra villant a Bristol City, Korey Smith remek labdát kapott a védők mögött, fordult, majd lőtt is, méghozzá a kapuba, ezzel kiejtette a Manchester Unitedet.

A Bristol City a Manchester City, az Arsenal és a továbbjutást szerdán a Bournemouth ellen (2-1) kiharcoló Chelsea mellé jutott be az elődöntőkbe.