Schumacherként tarolta le Mbappét a kapus

2018. január 22., hétfő 10:42

Másodszor kapott ki a szezonban, illetve a francia bajnokságban vasárnap este a Paris Saint-Germain.

Neymar nem játszott, bár a tabellán második Lyonhoz mentek. Nem csoda, hogy a vége 2-1 lett, pláne, hogy a Neymar-Cavani-Mbappé szupertrió utóbbi tagját is elveszítették már 35 perc után.

A 19 éves franciát Anthony Lopes kapus úgy tarolta le, mint Toni Schumacher a szintén francia Battistont az 1982-es világbajnokságon. Bár a labdát is elütötte, a végeredmény hasonló lett: Mbappét le kellett cserélni, hordágyon akarták levinni, de végül saját lábán támolygott le. Utána viszont mégis hordágyra fektették.

Csoda, de a PSG orvosa azt mondta, a tehetség nagyobb károk nélkül túlélte a karambolt, nincs komoly baja.

A PSG-ből a 60. perc előtt még Dani Alvest is kiállították, a volt manunitedes Memphis Depay a 94. percben lőtte be a Lyon győztes gólját. Fekir gólját, Kurzawa egyenlítését, a győztes találatot meg végképp érdemes megnézni.

A párizsiak még mindig 8 ponttal vezetik a bajnokságot a Lyon, kilenccel a Marseille, tízzel a tavalyi bajnok Monaco előtt.