Harry Kane döntött, Wenger dühöngött

2018. február 10., szombat 15:46

1-0-ra verte a Tottenham Hotspur az Arsenalt szombat kora délután a Wembley-ben, a Premier League 27. fordulójának első meccsén.

Félidőig nagyjából kiegyenlített volt a meccs, ziccerek nélkül, a szünet után viszont a Spurs irányított, egészen a 90. percig.

Megszerezték a vezetést a 49. percben, amikor Ben Davis remek beadását Harry Kane fejelte a kapuba. Az arsenalosok és edzőjük, Arsene Wenger dühöngött, Kane a fejesnél két kézzel megtámasztotta magát Koscielnyn. Fault volt, de a bíró nem látta annak, vagy egyáltalán nem is látta.

A Spurs nem állt vissza kontrázni, támadott tovább, és kábé háromszor simán megszerezhették volna a második gólt. Kane, Dele Alli majd a csere Lamela is nagy helyzetet hagyott ki.

Mauricio Pochettino csapata csak a 90. percben húzódott vissza, ez után az Arsenal kétszer is egyenlíthetett volna. A hajrára becserélt Lacazette viszont előbb csúnyán fölé, majd óriási helyzetben mellélőtt.

Utóbbit már Wenger sem bírta idegekkel, a pálya mellett adta ki magából újra dühét - Lacazette tényleg nagyot rontott.

A Spurs megúszta, maradt az 1-0, amivel a győztes feljött harmadiknak az átmeneti tabellán, az Arsenal maradt ötödik.