Nagy formában a Neymar-pótló, de Mbappé is megsérült

2018. március 1., csütörtök 01:00

Tök simán jutott a Francia Kupa elődöntőjébe szerda este a PSG, amikor 3-0-ra verte Párizsban a legnagyobb ellenfél Olympique Marseille-t.

Angel Di Maria két gólt lőtt, ráadásul mindkettőt jobbal - a második megpattant -, a harmadikat Cavani szerezte.

Csakhogy a szünetben le kellett cserélni Kylian Mbappét, úgy tudni, megsérült a lábfeje. Nem lehetett látni, mi történt vele, csak azt, hogy meglehetősen fájdalmas arccal ment az öltözőbe, és mintha sántított volna. Csak találgatni lehet még, mennyire komoly, ha kevésbé, akkor is veszélyben játéka a keddi, Real Madrid elleni BL-visszavágóra.

Az már biztos, hogy Neymar nem játszhat, műteni kell, 6-8 hétre dőlt ki a vasárnapi bajnokin, amikor szintén a Marseille-t verték, szintén 3-0-ra, szintén otthon. Mbappé kiesése fokozná a párizsi drámát.

Unai Emery edző csak annak örülhet, hogy Neymar helyettese, Di Maria nagy formában van 2018-ban: 15 meccsen 12 gólnál jár. Ő már biztosan kezd kedden, ha minden jól megy, Cavani és Mbappé mellett a csatársorban.