Dárdainak nehéz lenyelni ezt a vereséget

2018. március 3., szombat 20:10

A német bajnokság 25. fordulójában a Hertha BSC ezúttal sem tudott gólt szerezni, de míg ez a múlt héten a Bayern otthonában egy pontot ért, a Schalke ellen kikaptak 1-0-ra.

A hazai csapat ezzel a második helyre lépett előre, és folytatta jó sorozatát, egy meccset leszámítva mindig eredményes volt az első félidpben.

A győztes gólt a Juventustól kölcsönkapott horvát Pjaca szerezte a 37. percben. Az utolsó percekben Kalou egyenlíthetett volna, de késlekedett, amikor kapura fordulhatott volna, így nem jöhetett össze a pontszerzés.

A labdabirtoklás 50-50 volt, a berliniek 6 szögletet lőttek, míg riválisuk mindössze kettőt. 11-szer lőttek kapura, míg a Schalke csak hetet.

A Hertha a 11. helyen áll, és annak legalább örülhet, hogy véget ért megterhelő sorozata. A jövő héten a Freiburgot fogadja.

A Hoffenheim rossz idegenbeli sorozata véget ért Augsburgban, Szalai Ádám jó negyedórát kapott az első gólt szerző Kramaric helyén. Csapata 2-0-ra hozta a meccset.