Böde mesterhármasával KO-zott a Fradi

2018. március 10., szombat 19:23

A Ferencváros hozta a kötelezőt, simán 5-0-ra verte a Balmazújvárost. A Felcsút sorozatban hatodszor kapott ki idegenben, az utolsó helyen álló Mezőkövesd legyőzte a Haladást. A Vasas kilenc meccs után nyert újra. A Videoton simán verte a Diósgyőrt. NB I., 22. forduló.

A Fradi már a 13. percben vezetett Paintsil góljával, majd a félidő legvégén Varga Roland 11-esével már 2-0-ra ment. A második félidő Böde Dánielről szólt, a csatár mesterhármast rúgott.

A Felcsútnak egyáltalán nem megy idegenben, Pintér Attila csapata hatodszor kapott ki vendégként. A Paks 1-0-ra vezetett 45 perc után. A második félidőben három percbe sűrűsödött minden fontos esemény. Bertus a 61. percben lőtt be egy büntető, amire egy perc múlva Trajkovski válaszolt, a 64. percben megint 11-es, megint Bertus. 3-1. A meccsen tíz sárgát osztottak ki, ezek száma – a statisztikák kedvelőinek írjuk – éppen eggyel több, mint ahány külföldi játékos szerepelt a Felcsút kezdőjében.

A bajnokság utolsó helyén álló Mezőkövesd egész jó sorozatban van, legutóbbi hét meccsén nem kapott ki. Koszta és Cseri góljával 2-1-re verte a Haladást is.

A Vasas október 17-e óta először tudott nyerni, a címvédő Honvédot győzte le 2-1-re. A 10. percben Berecz szerzett vezetést, majd a második félidő legelején el is dőlt a meccs. A 46. percben Barczi használta ki, hogy a honvédos Lovric aláfutott egy labdának, ezzel már 2-0 volt. Két perccel később Eppel szépített.

A forduló zárómeccsén az első helyért harcoló Videoton már az első félórában nyomás alá helyezte a Diósgyőrt. Lazovic rövid időn belül duplázott (21., 25. perc), majd a második félidő elején 3-0-ra is ment Stefan Scsepovics góljával. A Diósgyőr szépített, a 92. percben megint háromgólos lett a különbség, Nego állította be a 4-1-es végeredményt.

OTP Bank Liga, 22. forduló:
Ferencváros-Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 5-0 (2-0)
Groupama Aréna, 6565 néző, v.: Bognár
    gólszerzők: Paintsil (13.), Varga R. (45+2., 11-esből), Böde (54., 64., 94.)
    sárga lap: Paintsil (2.), Leandro (38.), Lovrencsics G. (46.), illetve Habovda (66.), Uzoma (75.), Rudolf (92.)

Paksi FC-Puskás Akadémia 3-1 (1-0)
Paks, 860 néző, v.: Karakó
    gólszerzők: Bartha (33.), Bertus (61., 64., mindkettőt 11-esből), illetve Trajkovski (62.)
    sárga lap: Vági (12.), Hahn (44.), Simon Á. (70.), Kulcsár D. (81.), Gévay (87.), illetve Klinar (47.), Perosevic (57.), Bacelic-Grgic (63.), Spandler (74.), Trajkovski (94.)

Mezőkövesd Zsóry FC-Swietelsky Haladás 2-1 (0-0)
Mezőkövesd, 2122 néző, v.: Erdős
    gólszerzők: Cseri (58.), Koszta (78.), illetve Wils (75.)
    sárga lap: Hudák (29.), illetve Jancsó (92.)

Vasas-Budapest Honvéd 2-1 (1-0)
Szusza Ferenc Stadion, 1000 néző, v.: Kassai
    gólszerzők: Berecz (10.), Barczi (46.), illetve Eppel (48.)
    sárga lap: Ádám (44.), Ristevski (56.), Remili (65.), illetve Kukoc (21.), Lovric (28.), Kosút (83.)

Videoton FC-Diósgyőri VTK 4-1 (2-0)
Felcsút, 2107 néző, v.: Vad II

gólszerzők: Lazovic (21., 26.), S. Scepovic (58.), Nego (92.), illetve Óvári (78.)
    sárga lap: Nikolov (24.), Pátkai (47.), Lazovic (67.), Fiola (75.), illetve Nagy T. (73.), Ioannidis (82.)