Hihetetlen kapusbravúr a 92. percben

2018. április 16., hétfő 09:08

Az AC Milan 0-0-t játszott a Napolival az olasz futballbajnokság vasárnapi meccsén. Mind a két kapu előtt adódtak helyzetek, de a legnagyobbat a meccs legvégén, a 92. percben a Napoli követte el.

Egy bal oldali beadás után a nápolyiak játékosa, André Silva mellett Milik találta magát egyszer csak teljesen üresen a Milan ötösén. El is rúgta a labdát, de Gianluigi Donnarumma valami földöntúli bravúrral szögletre piszkálta.

Maradt a 0-0, ezzel a Milannak még maradt halvány esélye, hogy elérje a BL-t érő negyedik helyet. Ehhez azonban a hátralévő hat fordulóban nyolc pontot kell ledolgoznia, amely azért nem tűnik nagyon valószínűnek.

A még csak 19 éves Donnarumma egyébként a 100. bajnoki meccsét játszotta. Ezzel ő lett az olasz bajnokság történetében a legfiatalabb futballista, aki elérte ezt a mérföldkövet. A Juventus kapusának, Gianluigi Buffonnak a rekordját múlta felül.