UEFA Futsal Kupa: hatgólos vereség a Barcelonától, negyedik lett a Győr

2018. április 22., vasárnap 19:15 | aznap frissítve

A vasárnapi bronzmérkőzésen a Rába ETO 7-1-es vereséget szenvedett az FC Barcelonától az UEFA Futsal Kupa zaragozai négyes döntőjében.

A győrieknek köszönhetően idén először szerepelt magyar együttes a sorozat négyes döntőjében. Javier Rodríguez, a győriek spanyol vezetőedzője 2012-ben éppen a Barcelona játékosaként hódította el a trófeát, előtte pedig még kétszer volt győztes csapat tagja.

A bronzmérkőzésen a Győr csak az első félidőben tudta megszorítani lényegesen esélyesebb ellenfelét. Akkor 0-1 után még egyenlített, és a szünetre is csak 2-1-es hátránnyal vonultak az öltözőbe a Rába ETO játékosai.  A fordulás után viszont egyértelmű fölénybe került a Barcelona. Különösen mesterhármast szerző brazil Esquerdinha villogott, aki négy góllal zárta a négyes döntőt, ami rekordbeállítás a torna történetében.

Az este 20 órakor kezdődő döntőben a Győrt az elődöntőben 6-1-re legyőző Sporting CP és a címvédő Inter Movistar FC csap össze egymással.

FC Barcelona (spanyol)-Rába ETO 7-1 (2-1)

gólszerzők: Esquerdinha (12., 20., 29.), Mario Rivillos (29.), Ferrao (30., 32.), Lozano (35.), illetve Álex (19.)