Pénteken még sosem kapott ki az MU, péntekig

2018. május 5., szombat 08:42

Az már eldőlt a Premier League-ben, hogy a Manchester City nyeri a bajnokságot, de három fordulóval a vége előtt a kiesésért nagy harc folyik. A Brighton, amely bár a középmezőnyhöz tartozik, de a Manchester United elleni meccs előtt hat pontra állt a kieső zónától. 1-0 nyert a német Pascal Gross góljával, ezzel gyakorlatilag bennmaradt.

Az MU már csak nagy meglepetések árán csúszhat le a második helyről, ennek következményeként nem túl motivált csapattal lépett pályára pénteken. Az első félidőben egy lesgólig ugyan eljutott, de a komoly lehetősége, de kaput veszélyeztető lövése sem nagyon volt.

A másik oldalon viszont David de Geának többször is nagy bravúrt kellett bemutatni, hogy megóvja csapatát a góltól. Az 57. percben már a spanyolnak sem sikerült José Izquedero beadását Pascal Gross fejelte be.

A Manchester United szerencsenapja volt sokáig a péntek, hiszen korábban kilenc PL-meccset játszott ilyen napon, amelyből hatot megnyert, hárman döntetlent ért el, veszíteni most sikerült először. Még egy érdekesség, a Manchester United az 1989-90-es szezon óta először járt úgy, hogy háromszor kapott ki újonc csapattól.

A gól után José Mourinho csapata többet tett az egyenlítésért, de ekkor már nem volt annyi erő bennük, hogy a gólig eljussanak. A Manchester United két fordulóval a zárás előtt öt ponttal vezet a Liverpool és hattal az egy meccset kevesebbet játszó Tottenham előtt.