Félszáz kapura lövéssel is ki lehet esni

2018. augusztus 3., péntek 12:35

A Spartak Subotica 3-2-es összesítéssel jutott az Európa Liga harmadik selejtező körében a cseh Sparta Praha ellen. Az első meccsen a szabadkaiak nyertek 2-0-ra, a második a prágaiak 2-1-re, de mind a két meccsen elképesztő fölényben játszott a cseh csapat.

Az odavágón 23-14 volt a kapura lövések aránya a Sparta Praha javára. A hazai csapat 11 lövést blokkolt, nyolcszor pedig Nikola Perics kapus védett, nem egyszer bravúrral.

A visszavágó 98 percig tartott, akkor állították ki a csehektől a csapatkapitány Josef Suralt, a 2-1-es győzelem kevés volt a továbbjutáshoz. Egészen döbbenetes 28-4 volt a kapura lövések száma, hét blokkolt lövéssel és kilenc kaput eltalálóval. A csehek úgy estek ki, hogy a két meccsen 51-szer lőttek kapura, de csak két gólig jutottak.

A visszavágón egyébként voltak botrányos jelenetek is. A szabadkaiak büntetője előtt, amelyet 2-0 után a 75. percben kaptak, a hazai drukkerek a pályára nyomultak. Nehezen viselték a szerintük igazságtalan döntést.