Brazíliában szentté avattak egy kapust

2018. szeptember 26., szerda 18:18

A Ponta Grossa városában székelő Operário Ferriovário csapata nyerte a brazil harmadosztály döntőjét, miután a fináléban – a hazai 3-3 után – 1-0-ra tudta legyőzni a Cuiabá csapatát. A bravúr egyértelműen az Operário kapusának, Simaónak köszönhető.

A 25 éves kapus olyan bravúrokat mutatott be, mintha tényleg az egész megjátszott jelenetek sora lenne. Főleg a hosszabbítás utolsó négy percében mutatott be olyan bravúrokat, amely után városában egész egyszerűen szentté avatták, csak Szent Simonnak emlegetik innentől kezdve.

Bár a meccset még vasárnap késő éjszaka játszották, ilyen bravúrokat még most sem késő bemutatni. A Cuiabá játékosai egész egyszerűen képtelen voltak gólt lőni a kapusnak, aki már az elődöntőben is egy tizenegyes párbajt megnyert csapatának. Íme Szent Simon bravúrjai: