Gulácsi megfogta Szalai ziccerét, a Lipcse nyerte a meccset

2018. szeptember 29., szombat 17:27

A hétközi fordulóban győztes Hoffenheim simán kikapott a Leipzigtől a Bundesliga hatodik fordulójának szombati meccsén.

A hazai csapat az első félidőben közelebb állt a gólhoz, de Kramarics fejese után a kapufáról lepattanó labda nem jutott a gólvonal mögé. A Lipcse a félidő utolsó percében szintén a kapufát találta el, és az már előre jelezte, hogy a fordulás után ők lesznek fölényben.

A Lipcse két gólt is lőtt, a kettő között Szalai került ziccerbe, de lapos lövését Gulácsi Péter lábbal védte. A magyar kapus ezúttal is biztos pont volt.

Szalai helyére Joelinton állt a 69. percben, a brazil csatár a hajrában került nagy helyzetbe, de a magyar kapus akkor is a helyén volt, és hárított.

A 93. percben Kramarics büntetője tudta mattolni egyedül. A 2-1-es idegenbeli győzelmük ettől megérdemelt.

Mivel a Dortmund 1-2 fordítani tudott Leverkusenben, a tabella élére állt. Paco Alcacer volt a dortmundiak nyerő embere a hajrában.