Dárdaiék dugóba kerültek, csúszott a meccsük

2018. október 30., kedd 18:50

Negyedórával később kezdődött el a tervezettnél a Darmstadt–Hertha Német Kupa-meccs, mert Dárdai Pál csapatának busza dugóba keveredett.

A meccs eredetileg 18:30-ra volt kiírva, de csak 18:45-kor kezdődhetett el. A berliniek késtek, a nagy forgalom miatt csak 18 óra előtt nem sokkal érkeztek meg a másodosztályú Darmstadt stadionjához. A játékosok 18:20 körül tudták megkezdeni a melegítést.

A Darmstadt sokáig ellenállt, a Hertha is sok helyzetet kihagyott, végül a 64. percben, a pár másodperccel korábban beálló Vedad Ibisevic szerezte meg a vezetést. Kijátszott akció volt, neki már csak a fekvő kapus mellett kellett elrúgnia a labdát.

A Hertha második gólját is csere lőtte, Mittelstädt a 88. percben talált be, ezzel lett 2-0. A berliniek ezzel a győzelemmel bejutottak a nyolcaddöntőbe.