A Vidi lerázta magáról a Honvédot

2018. december 2., vasárnap 20:22

A Mol Vidi 2-0-ra győzte le a Budapest Honvédot az NB I. 16. fordulójában, és ezzel megerősítette a második helyét.

A forduló előtt a Vidinek és a Honvédnak is 28-28 pontja volt, így derbinek is számított ez a meccs.

A Vidi a 19. percben szerzett vezetést, amikor egy szöglet után Juhász Roland a kapu jobb alsó sarkába csúsztatott, eléggé lemaradt róla a védője, volt lehetősége helyezni a labdát.

A második gólt Marko Scepovic szerezte a 63. percben, Nego beadása után helyezte közelről kapuba a labdát. A szerb csatár utoljára október 20-án szerzett gólt az NB I.-ben, és az Európa Ligában sem volt azóta eredményes.

Az utolsó tíz percben a Honvédnak több nagy helyzete is volt, de Kovácsik kapus Baráth és Holender kísérleténél is nagyot védett.

A Vidi a második helyen áll, öt ponttal van előtte a Ferencváros. A Honvéd 28 ponttal maradt a harmadik helyen.

OTP Bank Liga, 16. forduló:
Mol Vidi FC - Budapest Honvéd FC 2-0 (1-0) Székesfehérvár, 4699 néző, v.: Kassai
gólszerző: Juhász R. (18.), M. Scepovic (63.)
sárga lap: Huszti (21.), Milanov (24.), Hadzic (92.), illetve Danilo (30.), Baráth (38.), Kamber (52.), Kukoc (54.)