Messi megmutatta, miért ő a világ legjobbja

2018. december 8., szombat 23:21 | öt éve frissítve

Lionel Messi ismét bebizonyította, hogy nincs nála jobb futballista a világon. A Barcelona az Espanyol vendégeként lépett pályára a La Liga 15. fordulójában, az argentin zseni pedig egy gólpasszal és két őrületesen nagy szabadrúgásgóllal bizonyította klasszisát.

A Barcelona már a 17. percben megszerezte a vezetést, Messi csavart tökéletesen a kapuba egy szabadrúgást 22-23 méterről.

10 perccel később megint Messié volt a főszerep. Remekül tartotta meg a labdát 3 ember között, majd tökéletes ütemben passzolt Dembelének, aki egy lövőcsel után a kapuba vágta a labdát. A 45. percben pedig végleg eldőlt a találkozó, miután Luis Suarez talált be lehetetlen szögből.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. A 65. percben megint jó helyről rúghatott szabadrúgást a Barcelona, Messi ismét odaállt a labda mögé, majd 27 méterről is a kapuba bombázott, beállítva ezzel a végeredményt.

Győzelmének – és a Sevilla botlásának – köszönhetően a Barcelona már három ponttal vezeti a spanyol bajnokságot.