Index Vakbarát Hírportál

Neuert kétségek gyötrik, lecsúszhat a vb-ről

2018. május 9., szerda 10:22

A világbajnoki címvédő német labdarúgó-válogatott kapusa, Manuel Neuer nagy visszhangot keltő nyilatkozatot tett kedd este.

"Nem tudom megmondani" - ez volt a válasza, hogy ott lesz-e a június 14-én Oroszországban kezdődő vb-n.

Neuer fontos láncszeme a csapatjátéknak, hiszen az összjátékból is bátran kivette eddig a részét, mintha ő lenne az utolsó mezőnyjátékos.

"Nem valószínű, hogy egyetlen meccs nélkül kivisznek a tornára" - mondta a 32 éves Bayern-kapus, aki szeptember óta nem védett lábtörése, a hosszúra nyúlt regeneráció miatt.

Neuernek még négy lehetősége van, hogy meccsrutint szerezzen.

A válogatott edzőtábora május 23-án kezdődik, rajta kívül három kapus hívott meg a kapitány, Joachim Löw. Ott lesz Marc-André ter Stegen a Barcelonából, a PSG-ből kiszoruló Kevin Trapp, a leverkuseni Bernd Leno. A Liverpoollal a BL-döntőre készülő Loris Karius egyelőre nincs a keretben.

"Nincs prognózis a visszatérésemre, de fontos, hogy jól érzem magam. A legjobb döntést kell meghozni, ami nekem, a csapatnak, a szurkolóknak, és a szövetségnek is megfelelő" - összegzett.

Rovatok