Index Vakbarát Hírportál

Dermesztő kapushiba indította Messiék bukását

2018. június 21., csütörtök 22:22

Horvátország 3-0-ra kiütötte Argentínát, és bebiztosította helyét a vb-nyolcaddöntőben, egyúttal rettentő nehézzé tette Lionel Messiék számára a továbbjutást. A mérkőzés 53 percig 0-0-ra állt, mindkét oldalon voltak nagy helyzetek, de benne volt a levegőben, hogy nem látunk gólt.

Aztán jött Willy Caballero, és egy óriási hiba.

Ártalmatlannak indult a helyzet, a horvátok egy mélységi indítással próbálkoztak, de Nicolás Otamendi jól fejelte el a labdát, majd Gabriel Mercado hazaadta, úgy tűnt, ezzel meg is oldották a gondot. Csak hogy Caballero nagyon elrontotta a visszapasszt Mercado felé, és ahelyett, hogy átemelte volna Ante Rebic fölött, simán feladta neki kapáslövésre, Eintracht Frankfurt-játékos pedig nem is habozott, egyből belőtte a kapus fölött.

A vb előtt előre lehetett tudni, hogy az argentin keret leggyengébb pontja a kapusposzt, Sergio Romero sérülése után maradt a következő hármas:

Jorge Sampaoli nehéz választása végül Caballeróra esett a vb-n, de a 36 éves kapusról tudni kell, hogy

amióta 2014-ben elhagyta a Málagát, sé a Premier Leauge-be ment, összesen 25 bajnokija és 60 meccse volt,

a legutóbbi szezonban pedig 13 meccsen védett csak. A horvátok ellen meg is látszott, hogy nincs formában.

Nem  véletlenül mondta az argentin kapus kapcsán José Mourinho, hogy:

Egy helyzet, egy gól. Akár én is állhattam volna a kapuban, mert így én is tudtam volna védeni. Egyetlen veszélyes helyzetük sem volt.

Rovatok