136 év alatt sosem nyert ennyire idegenben a Tottenham

2019. január 5., szombat 08:04

Könnyed mérkőzés várt péntek este a Premiler League harmadik helyén álló Tottenhamre, amely a negyedosztályú Tranmere Rovershez ment az FA-kupa harmadik fordulójában.

A Tranmere meglepően sokáig bírta a Tottenham rohamait, a 40. percig 0-0 volt az állás, utána viszont beindult a PL-csapat hengere, és a maradék 50 percben hét gólt is lőttek.

Tranmere-Tottenham 0-7

A Tottenham ezzel 1882-es fennállása óta a legnagyobb idegenbeli győzelmét szerezte, az eddigi csúcs 6-0 volt, ennyire 1983-ban a Drogheda ellen nyertek az UEFA-kupában, illetve 2004-ben az Odlham Athletic ellen a ligakupában. Hazai pályán azért ennél jobbak, ott 13-2-es kiütés a legjobb eredményük még 1960-ból.

Az FA-kupa harmadik fordulójában 64 csapat szerepel, köztük van mind a 20 Premier League-klub is, amik ebben a fordulóban szálltak be a közdelembe, így szombaton, vasárnap és hétfőn még 19 PL-csapat meccse jön a kupában.