3-3 után, a 88. percben bukott az Atlético

2019. január 17., csütörtök 09:48

Már a 16-ból sem jutott tovább a Spanyol Kupában az Atlético Madrid, ráadásul hazai pályán esett ki a Girona ellen szerdán.

Az első meccsen 1-1-et játszott Diego Simeone csapata, vagyis kedvező helyzetből kezdett, de két perccel a vége előtt gólt kapott.

Nagy meccs volt: az Atleti vezetett, a Girona fordított, a 66. percben egyenlített a hazai csapat, 2-2-re állt a mérkőzés.

A 84.-ben Griezmann nagy gólt rúgott, úgy tűnt, megvan a továbbjutás, csakhogy a 88. percben Doumbia belekapott egy kapu irányába tartó labdába, így a vége 3-3 lett.

Az Atlético a bajnokságban öt ponttal második a Barcelona mögött, de a fő projektje a BL, mert az ő stadionjukban rendezik a döntőt, így hazai pályán nyerhetnék meg a trófeát. A Juventusszal játszanak a a nyolcaddöntőben abban a sorozatban.

A másik két szerdai kupameccsen: Sevilla–Bilbao 0-1, 3-2-vel a Sevilla ment tovább; illetve Leganes–Real Madrid 1-0, 3-1-gyel a Real a negyeddöntős.

Csütörtökön rendezik a Barcelona–Levante-visszavágót, a vendégcsapat 2-1-es előnyről kezd.