A 93. percben menekült győzelemb a Tottenham

2019. január 20., vasárnap 20:55

A Tottenham Hotspur egy 93. percben szerzett góllal verte 2-1-re az angol bajnokság utolsó előtti helyén álló Fulhamet.

A Tottenham a 23. forduló előtt 48 pontos volt, ha veszít, az Arsenal, a Chelsea és Manchester United is feljött volna a nyakára, a Bajnokok Ligája szempontjából is fontos volt a győzelem, ami elég nehezen jött össze.

A Tottenham Llorrente öngóljával került hátrányba a 17. percben, az 1-0 maradt is a félidő végéig. Az 51. percben Dele Alli egyenlített, de az utolsó pillanatig úgy nézett ki, hogy Claudio Ranieri folytatja veretlenségi sorozatát a Tottenham ellen. Az olasz edző eddig bármilyen csapatot vezetett, mindig nyert vagy döntetlenezett a Hotspur ellen.

A meccs második félidejében 3 perces hosszabbítást jelentettek be a játékvezetők. Ebből két és fél perc le is pörgött, amikor a már eléggé kaotikussá váló játékban megszerezte a Tottenham a labdát. Gyorsan felvitték, jött egy keresztlabda, amire Harry Winks érkezett jó ütemben, 14 másodperccel a lefújás előtt fejelt kapuba.