A City átvette a vezetést az angol bajnokságban

2019. február 6., szerda 23:56 | öt éve frissítve

2-0–ra verte az Evertont a Manchester City az angol bajnokság 26. fordulójának előrehozott nyitómeccsén, így átmenetileg átvette a vezetést a hétfőn bukó Liverpooltól.

A Citynek több nagy lehetősége is volt az első félidőben, de az első gólra a hosszabbításig kellett várni, a korábban fejjel hibázó Laporte egy szabadrúgás után korrigálta a hibáját, és fejelt óriási gólt.

A második félidő aztán a játék helyett inkább a játékosok ápolásáról szólt, de a hosszabbításban azért megint betalált a City: Gabriel Jesus kapott gyönyörű labdát De Bruyne-től, és bár a lövése elakadt Pickfordban, a felpattanó labd pont jó volt neki fejre.

A City ezzel jelenleg az első a tabellán, így a Liverpoolnak szombaton legalább egy döntetlenre lesz szüksége majd a Bournemouth ellen, ha vissza akarják előzni Guardiola csapatát.