Nem bír leállni a gólgyártással a Milan lengyel bombázója

2019. február 22., péntek 23:24

Az AC Milan 3-0–ra verte pénteken az Empolit az olasz bajnokság 25. fordulójának nyitómeccsén, többek közt Krzysztof Piatek góljával, így a lengyel hosszú idő óta az első olyan csatára lett a csapatnak, aki első négy bajnokiján gólt is lőtt.

Az első félidőben egyik csapat sem tudott betalálni, a másodikban viszont a Milan hamar beindult: a 49. percben egy labdaszerzést követően tökéletesen játszottak ki egy akciót, amit aztán Piatek két védőt lerázva lőtt a kapuba.

A lengyel ezzel a góllal az első olyan csatár lett Oliver Bierhoff 1998-as bemutatkozása óta, aki első négy bajnokiján gólt tudott szerezni a Milan színeiben, bemutatkozása óta pedig összesen már hét gólnál jár.

Két perccel később egyébként Kessie talált be, a 67. percben pedig Castillejo állította be a 3-0-s végeredményt. A milánóiak január közepén veszítettek legutóbb tétmérkőzést, azóta két döntetlen, és immár öt győzelem a mérlegük.