Az Újpest 5, a Fradi 4 gólt vágott

2019. február 23., szombat 19:23

Szezonbeli legnagyobb arányú győzelmét aratta szombaton az Újpest és a Ferencváros is az NB I.-ben – előbbi 5-0-ra ütötte ki a DVTK-t, utóbbi emberelőnyben nyert 4-0-ra a Felcsút ellen. Mindkét csapat hazai pályán játszott. Az FTC a szezonban másodszor jutott négy gólig, ám a DVTK elleni korábbi, idegenbeli siker 4-1-es eredménnyel jött .Az Újpest 2015 óta először szerzett 5 gólt bajnoki mérkőzésen, akkor május 23-án a felcsúti csapatot verték idegenben 5-4-re.

A Ferencváros lassan indult be, a félidőben még 0-0 volt az állás, a szünet után viszont teljesen más felfogásban kezdett játszani Szerhij Rebrov csapata, és Fernando Gorriarán büntetőjéből a 47. percben már vezettek is, két perccel később pedig már kétgólos volt az előnyük. Hogy ne legyen gond, arról a télen igazolt Tokmac Chol Nguen gondoskodott, első gólját szerezve a Ferencvárosban már több mint fél órával a vége előtt eldöntötte a győzelem sorsát. A végeredményt aztán a szintén télen megszerzett Nyikolaj Szignyevics állította be a hosszabbításban – ekkorra Szolnoki Roland kiállítása miatt már emberelőnyben volt a hazai csapat.

A felcsútiak közül Hegedűs Jánost az első félidőben egy komoly összefejelés után hordágyon, rögzítőkötésben vitték le a pályáról.

Az Újpest gyorsabban indította a gólokat, ők Obinna Nwobodo góljával már az 5. percben vezettek a Diósgyőr ellen, ám a vendégek a szünetig egész jól tartották magukat. A második félidőben viszont rákapcsoltak az újpestiek, és 5-0 lett a vége.

A Vidi szűken, 1-0-ra nyert a Haladás ellen, ezzel tartja hatpontos hátrányát a Ferencváros mögött a második helyen. Az Újpest viszont előrelépett a Debrecen vereségének köszönhetően.

A Budapest Honvéd 19.30-tól fogadja az MTK-t.