Simán nyert Szalai nélkül a Hoffenheim

2019. március 29., péntek 22:40

4-1-re győzte le a Hoffenheim hazai pályán a Leverkusent a német Bundesliga 27. fordulójának nyitómérkőzésén. Szalai Ádám gyomorproblémák miatt nem lépett pályára.

A mérkőzést a Leverkusen kezdte jobban. Leon Bailey már a 6. percben megszerezhette volna a vezetést a csapatának, de ehelyett négy perccel később Ishak Belfodil talált a kapuba – 1-0 a Hoffenheimnek. A Leverkusen erre még tudott válaszolni, a 17. percben Kevin Volland egyenlített, de a mérkőzés hátralévő részében már semmi nem jött össze a vendégeknek.

A második játékrészben a Hoffenheim három gólt is szerzett: előbb Sven Bender talált a saját kapujába, majd Belfodil és Kramaric volt eredményes. Utóbbi nem lehet büszke a találatára, önző módon megfosztotta Belfodilt a mesterhármastól.

Több gól már nem született a mérkőzésen, 4-1-ra nyert a Hoffenheim.