Ibrahimovic büntetett a pocsék panenka után

2019. április 6., szombat 09:11

Zlatan Ibrahimovic nagy formában kezdte meg az amerikai futballbajnokság (MLS) új szezonját. Az LA Galaxy 37 éves svéd csatára három meccsen négy gólt szerzett. Pénteken is kulcsszerepe volt az Vancouver Whitecaps elleni a győzelemben.

A Vancouver már a meccs legelején vezetést szerezhetett volna, de Ali Adnan a második percben kihagyta a megítélt büntetőt. Panenkával próbálkozott, de gyakorlatilag a kapus kezébe emelte a labdát. A meccs állása a 63. percig 0-0 maradt.

Ekkor ívelt be jobb szélről tökéletesen Ibrahimovic, a labdájára pedig Steres érkezett, aki közelről a kapuba fejelt.

A 70. percben már Ibrahimovic volt középen, a szögletzászlótól érkező beadást felugorva, mellkassal vette le, majd földet érve a léc alá bombázott, ezzel beállította a 2-0-s végeredményt.

Az LA Galaxynak a szezonban öt meccse volt, ebből sérülése után hármon játszott Ibrahimovic, a héten a Portlandnek két gólt lőtt 11-esből, ezzel nyert csapata 2-1-re. Míg korábban a Chicago Fire ellen is betalált.