Álomszerű kezdés: Portugáliát vertük az U17-es Eb-n

2019. május 4., szombat 21:52

Portugália ellen kezdte meg az U17-es válogatott Európa-bajnoki szereplését Dublinban. Nem a mieink voltak az esélyesek, többet is volt a labda az ellenfélnél. A fölényt a szögletarány is alátámasztotta. A portugálok labdabiztosabbak voltak, képzettebbnek látszottak.

A 80. percben aztán első helyzetét gólra váltotta a magyar válogatott. Egy szerencsés labdaszerzés után Zuigéber Ákos a szintén MTK-s Kosznovszky Márkot szöktette, aki ahogy a tizenhatoson belülre ért, higgadtan elgurította a kapus mellett a labdát, ami a hálóban kötött ki.

A folytatásban is uralták a portugálok a játékot, de amikor lövőhelyzetbe kerültek, a magyar védelem jól blokkolt. Vagy épp Hegyi volt a helyén a kapuban. A 4 perces hosszabbításban nem történt semmi, így Preisinger Sándor kapitány, és a csapata is örülhetett.

A csoport másik meccsén: Izland-Oroszország 3-2 (az északiak már 3-0-ra is vezettek.)

A következő körben a két győztes csapat egymással találkozik kedden.