Újra kikapott az MTK, sodródik a másodosztály felé

2019. május 4., szombat 18:57

A magyar labdarúgó-bajnokság 31. fordulójában sorrendben ötödször kapott ki az MTK, amelyik így egyre közelebb került a kieséshez. Zsinórban negyedik meccsen gólt sem tudott lőni a kék-fehér csapat. A mezőkövesdi Pekár László az ötvenedik percben lőtte a győztes gólt.

Az MTK-nál edzőt váltottak, de ez nem úgy tűnik, mintha bejönne, mert a Feczkó Tamás helyére érkező Lucsánszky Tamással eddig csak egyszer nyertek a fővárosiak.

A Diósgyőr fontos győzelmet ért el, miután legyőzték a már biztosan ezüstérmes Vidit, de így sem tudtak elmozdulni a kieső helyről. A miskolciak 34 pontot gyűjtöttek, ahogy az MTK is. A Kisvárda már 35 pontnál tart.

A Haladás majdnem megverte a Paksot, de a szombathelyiek a 93. percben kaptak gólt - Remili érintés nélkül csavarta be Király felett -, amivel 1-1 lett.

A Felcsút 2-2-t játszott a Honvéddal, a Kisvárda 3-1-re verte meg a harmadik helyért Debrecent.