Bajnok a Manchester City

2019. május 12., vasárnap 16:25

Az utolsó fordulóban dőlt el az angol bajnoki cím a PL-ben a Manchester City és a Liverpool között.

A 38., utolsó fordulót rendezték a Premier League-ben vasárnap, az összes meccs egy időben, délután négy órakor kezdődött (magyar idő szerint).

A Pep Guardiola edzette Manchester City 1 pont előnnyel indult Jürgen Klopp Liverpoolja előtt.

Ez volt a két bajnokesélyes utolsó párosítása.

A Liverpool jól kezdett, Mané a 17. percben megszerezte a vezetést, így a virtuális tabellán megelőzte a Cityt, és bajnoki pozícióba került.

Brightonban a 27. percben bajba került a City, Glenn Murray megszerezte a vezetést a hazai csapatnak.

De a sokkot nagyon jól feldolgozták Guardioláék, egy perc múlva egyenlítettek is, Agüero talált be, 1-1-re állt a meccs, továbbra is bajnok volt a Liverpool.

Úgy tűnt, a Cityt belendítette a gólváltás, Laporte a 38. percben a vezetést is megszerezte nekik, visszavették az első helyet az élőtabellán: újra bajnoki pozícióba került a City. 98-97 volt a pillanatnyi pontállás.

A szünetben 2-1-re vezetett a City, 1-0-ra a Liverpool.

A 63. percben jött a harmadik City-gól, Mahrez a bal felsőbe zúdította a labdát

egy nagy visszacsel után. 3-1-re vezetett a ManCity, drukkerei elkezdték énekelni a Champions-rigmust.

A 72. percben feltette a pontot az íre a City, Gündogan csavart mesteri szabadrúgást a kapuba, 4-1. A bajnokság gyakorlatilag eldőlt.

Mané Liverpoolban a 81. percben megszerezte második gólját, 2-0-ra ment a Pool, de ez már semmit nem számított.

A bajnokságot a Manchester City nyerte 4-1-es brightoni győzelmének köszönhetően, történetében hatodszor.

Guardioláék tavaly is elsők lettek, 98 pontjuk csak azért nem rekord, mert előző évben 100-at szereztek. A Liverpool 97 pontos második helye viszont csúcs.

Premier League, 38. (utolsó) forduló:

Brighton-Manchester City 1-4 (1-2)
Burnley-Arsenal 1-3 (0-0)
Crystal Palace-Bournemouth 5-3 (3-1)
Fulham-Newcastle 0-4 (0-2)
Leicester City-Chelsea 0-0
Liverpool-Wolverhampton Wanderers 2-0 (1-0)
Manchester United-Cardiff City 0-2 (0-1)
Southampton-Huddersfield Town 1-1 (1-0)
Tottenham Hotspur-Everton 2-2 (1-0)
Watford-West Ham United 1-4 (0-2)

Salah, Mané, Aubameyang egyaránt 22 találattal végzett a góllövőlista élén, megosztva kapják a PL Aranycipőjét. Utóbbi, az Arsenal-csatár is kettőt lőtt vasárnap, Burnley-ben nyertek 3-1-re. Agüero 21-szer talált be.

A harmadik Chelsea 0-0-t, a negyedik Tottenham 2-2-t játszott az utolsó körben. A Manchester United folytatta borzalmas sorozatát, otthon kapott ki 2-0-ra a már kiesett Cardifftól.

Sem a City, sem a Liverpool szezonja nem ér véget, előbbi FA-kupadöntőt, utóbbi Bajnokok Ligája-döntőt játszik jövő hétvégén, illetve június 1-jén.