A legpontosabb lövés hozta nyerő helyzetbe az Intert

2019. május 14., kedd 09:39

Remek helyzetbe került a Bajnokok Ligája-indulásért az Inter hétfő este, mikor 2-0-ra verte a már kiesett Chievót a bajnokságban. A veronaiak nem adták meg magukat, csak öt perccel az első félidő vége előtt sikerült nekik gólt rúgni, Matteo Politano egy szerencsés akció végén lőtte ki hajszálpontosan a bal alsó sarkot. A labda a kapufáról pattant be.

A második félidőben ennél is kicsit többet kellett várni a győzelmet bebiztosító gólra, a csere Candreva óriási csele után Perisic helyezte a kapuba a labdát.

Az Internek így 66 pontja van a harmadik helyen, az Atalantának 65, a Milannak és a Romának 62-62. Két forduló maradt a szezonból, az Inter a Napolihoz megy, majd a kiesés ellen küzdő Empolit fogadja, a két meccsből az egyiket elveszítheti, ha a másikat megnyeri, BL-induló. Az első négy mehet a Bajnokok Ligájába.