Sarkazós gól, fordítás 0-2-ről, újra Serie A-s a Verona

2019. június 3., hétfő 10:45

Csak egy évet töltött a másodosztályban a Hellas Verona, vasárnap este, a Cittadella elleni osztályozó visszavágóját 3-0-ra nyerte, és visszajutott a Serie A-ba.

Kalandos párharc volt, mert az első meccset a Cittadella otthon megnyerte 2-0-ra, kemény feladat előtt állt a Verona.

A szünetig egy gólt visszahoztak, Zaccagni találatával 1-0-ra vezettek. Egy óra után indultak meg igazán, amikor a Cittadellából Parodit második sárgával kiállították.

Hét perc múlva össze is jött a második gól, Samuele Di Carmine remek sarkazós gólt szerzett (2-0), és maradt még 20 percük.

A Cittadella sorsa a 77. percben fordult tragikusra, amikor Proia is megkapta második sárgáját, az utolsó negyedórára kilencen maradtak.

Csak hat perc kellett a Veronának, Laribi a lemaradó védők és a rosszul érkező kapus között kilépett, és az üres kapuba rúgta a harmadikat, 3-0.

A Verona feljutott, épp a másik veronait, a kieső Chievót váltja az első osztályban.