18 perc alatt 6 gól: kiütötték az angolokat

2019. június 22., szombat 09:32

Az angolokat kiütötték a románok az U21-es futball Európa Bajnokságon: a C-csoport második köre óriási hajrát hozott, hiszen a 4-2-es végeredmény minden gólja az utolsó 18 percben esett, írja a BBC.

George Puscas tizenegyesből lőtte az első gólt a 76. percben a cesenai Dino Manuzzi stadionban, amire jött is a válasz Demarai Gray találatával három perccel később.

Ianis Hagi azonnal újra előnyhöz juttatta a románokat, hogy aztán két perccel később Tammy Abraham egyenlítsen ki újra.

A csereként beálló Florinel Coman távoli lövését fognia kellett volna a kapusnak, ehhez képest Dean Henderson bevédte a gólt a 88. percben. Végül a 93.-ban Coman beállította a végeredményt.

Románia a harmadik körben majd a második fordulóban Horvátországot 1-0-ra legyőző Franciaországgal meccsel. A két csapat egyaránt 6-6 ponttal áll. A három csoportelsőn kívül a legjobb csoport második jut csak tovább, így két vereséggel Anglia és Horvátország biztosan búcsúzott.