Két 11-est nem hagy ki egy Liverpool-sztár

2019. július 2., kedd 09:14

Szenegál hétfő este, utolsó csoportmeccsén biztosította be nyolcaddöntőjét az Afrika-kupán, Kenyát verték 3-0-ra. A liverpoolos, BL-győztes Mané úgy lett a meccs embere, hogy 70 percen át az egyik leggyengébb volt a pályán.

Úgy látszott, pocsék napja van, a 30. percben olyan rosszul rúgta a büntetőt, hogy azt a kenyai kapus megfogta, ki sem pattant róla.

Sarrnak viszont ment, így ha nem is könnyen, de egy óra után megszerezték a vezetést egy gyönyörű, nem is egyszerű lövéssel. A 71. percben pedig Mané jó napot csinált a rossz napjából: keményen leütközte a labdára várakozó védőt, kilépett, és ziccerben a rövid sarokba lőtt, ezzel lett 2-0 nekik. A faulthatárt súrolta, ahogy nekiment a védőnek, de a bírónak belefért.

Nyolc perc múlva a kenyai Otieno nagyon szerencsétlenül próbálta szerelni Sarrt, hatalmas talpalás lett belőle, a bíró kiállította a kenyait, Szenegál meg újra büntetőt rúghatott. Mané persze ismét odaállt, és már nem hibázott, második 11-esét berúgta.

A 3-0 után csoportmásodikként mentek tovább Algéria mögött, Uganda jön nekik péntek este a 16 között.