14 évesen lőtt mesterhatost a Dortmund U19-es bajnokiján

2019. augusztus 12., hétfő 18:53

Nagyjából mindegy, hogy a Dortmund szupertehetségét, Youssoufa Moukokót milyen korosztályban dobják be a mély vízbe, a jelek szerint a most épp 14 éves játékos megállíthatatlan. Legalábbis megállíthatatlanul kezdte a szezont, a Dortmund U19-es csapatában, tehát 4-5 évvel idősebbek között mesterhatost lőtt a hétvégén a Wuppertal elleni bajnokin.

Moukoko már a harmadik percben meglőtte az első gólját, a félidőben négynél járt, a végéig pedig hatot vállalt a 9-2-es dortmundi sikerből.

A St. Paulitól 2016-ban megszerzett kameruni származású játékos hihetetlen mutatókat hozott össze eddig a Borussia Dortmundnál:

Moukokónak a német utánpótlás-válogatottban is elég jól megy, az U16-osok között négy meccsen három gólja van már.

A játékos kapcsán korábban felmerült, hogy esetleg hamis születési adatokat adtak meg róla, így valójában idősebb, mint állítják róla, de a német futballszövetség hosszú és alapos nyomozás után arra jutott, hogy Moukoko valóban annyi, mint amennyi a papírjai szerint. Úgyhogy a Nike már le is csapott rá, 14 évesen már 10 millió eurós szerződést kötött a sportszergyártóval.