Böde 2681 nap után szerzett újra gólt a Paksban

2019. szeptember 28., szombat 18:52

Két, ha nem is történelmi, de fontos pillanata is volt az NB I. hetedik fordulójában a szombati ZTE–Paks mérkőzésnek:

Böde 2012. május 26-án szerzett utoljára gólt a Paksnál, és ha már a szezonban megváratta a góllal a szurkolóit, a meccsen nem kellett sokáig várni a találatra – a tizedik perc előtt bebombázott egy beadást, ami szerencsésen, egy elrontott csukafejessel jutott el hozzá.

A ZTE nem sokáig vacakolt, már az első félidőben megfordította a meccset Radó, illetve az NB I.-ben is betaláló Stieber góljaival.

A Végeredményt aztán Nikola Mitrović állította be, a Zalaegerszeg 3-1-re nyert. Böde nem játszotta végig a meccset, a 74. percben kiállították. A 3-1-es sikerrel egyébként a ZTE 8,5 év után nyert újra otthon az élvonalban.

ZTE-Paks 3-1

A másik, már lejátszott három szombati meccsen a Budapest Honvéd idegenben nyert 2-1-re a Mezőkövesd ellen, hasonló eredménnyel győzött a Felcsút Debrecenben, míg a Kaposvár otthon verte 2-0-ra a Diósgyőrt. A szombat esti meccsen az Újpest 12 év után nyert újra Fehérváron, a vége 2-0 lett nekik Onovo és Feczesin hajrában szerzett góljaival.