Nem csak gólt, tottis gólörömöt is lenullázott a videóbíró

2019. október 22., kedd 09:09

Már a negyedik percben kapuba talált a Brescia az olasz futballbajnokság 8. körének utolsó meccsén hétfő este, amikor Florian Aye a vendég Fiorentina hálójába rúgta a labdát.

A francia csatár sosem lőtt még gólt a Serie A-ban, de még más első osztályú bajnokságban sem, érthető, hogy emlékezetessé akarta tenni első gólját, így gólörömként átvette az egyik fotóriporter helyét és gépét, és kattintott egy-két képet örömködő csapattársairól.

Francesco Totti csinált hasonlót úgy 15 éve, csak ő anno az egyik operatőr helyére ült be.

Aye viszont korán örült, ugyanis jött a videóbíró, ami kiszúrta, hogy az akciót - egyébként zseniálisan - elindító Tonali az első csele után véletlenül kézzel érintette a labdát. Az új kézszabály szerint a támadó csapatnál már minden kéz kéz, így a bíró érvénytelenítette a gólt. Ezzel végül is Aye gólörömét is semmissé tette.

Mario Balotelli csapata, a Brescia a folytatásban is jobb volt, a csereként beállt csatárnak is akadt helyzete, de nem tudtak szabályos gólt lőni, maradt a 0-0.