Két tökéletes szabadrúgással kerülte el az égést az Arsenal

2019. október 24., csütörtök 23:44

Az Arsenal a 92. percben szerzett góljával verte meg 3-2-re az Európa Liga csoportkörében a Vitoria Guimaerst. Az angol csapat megmentője nyári igazolása, Nicolas Pépé lett, aki két tökéletes szabadrúgással fordított.

A meccsen a vendég portugálok már a 8. percben vezettek, majd az Arsenal egyenlítése után újra előnybe kerülték még az első félidőben. A hazaiak eléggé megszenvedtek a Vitoriával, csak a végén tudták legyűrni őket.

A 80. percben a kaputól kicsit balra, húsz méterről lőhetett szabadot Pépé, és szépen be is csavarta a hosszú sarokba, ezzel lett 2-2.

A 92. percben újból szabadhoz jutott az Arsenal, ezúttal középről, és ismét Pépé lőtt. A kapus hiába mozdult jó irányba, nem tudta kiütni a jobb felső saroknál a bombát.

A győzelemmel az Arsenal százszázalékos maradt az F csoportban, a portugálok pedig nullapontosak maradtak harmadik meccsük után is. A csoport másik meccsén az Eintracht Frankfurt 2-1-re verte a Standard Liege-t.