Brutálisan megsérült az Everton focistája, könnyekben tört ki az elkövető, egy csapattárs imádkozott

2019. november 3., vasárnap 20:14

Az Everton hazai pályán a 97. percben egyenlítve tartott otthon egy pontot a Tottenham Hotspur ellen az angol labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A vége 1-1 lett, ám a meccs nem az eredményről lesz emlékezetes.

A találkozón 12 perces hosszabbítás volt, mert André Gomes, az Everton portugál futballistája súlyosan megsérült, amikor Szon Hungmin, a londoniak dél-koreai támadója hátulról szabálytalankodott vele szemben.

André Gomest a játékostársak rögtön nyugtatni próbálták – a 26 éves portugált hordágyon kellett levinni a pályáról.

Az eset során mindkét csapat játékosai, beleértve a vétkes csatárt is, sokkos állapotban figyelték társukat, akinek a lába természetellenes pózban állt, minden bizonnyal azonnal eltört. A vétkes dél-koreait kiállította a játékvezető, az ütközésben érintett másik Tottenham-játékos, Aurier a pályán imádkozott.

Az Evertontól közölték, hogy Gomest hétfőn megműtik, egyelőre nem tudni, mennyit kell kihagynia.

A londoni csapatnak ezzel folytatódott a negatív sorozata, idegenben immáron 12 mérkőzés óta nyeretlen a Premier League-ben.